Činnost Mateřského centra Slůně na Veselce

 

Patříte k rodičům, kteří sami sportují a k pohybu vedou i své děti? Tak to jsou vaši potomci ve velké výhodě oproti svým nesportujícím vrstevníkům. Podle odborníků jim nehrozí tolik úrazů a celkově budou zdravější a „šikovnější“. Pro děti, které jsou odmalička zvyklé trávit volný čas s rodiči aktivně – například v mateřském centru, později při turistice a různých sportech, se pohyb stává přirozenou součástí života, kterou pak samy v dospělosti vyhledávají.

Všestranný a přiměřený pohyb má u dětí pozitivní vliv na jejich zdraví, což se projevuje především ve správném vývoji kosterního a svalového aparátu. Ovšem sportující děti jsou i méně nemocné, protože jsou většinou celkově otužilejší a jejich imunitní systém lépe funguje.

Naše mateřské centrum je otevřené všem rodičům, prarodičům, pomáhajícím příbuzným a hlavně jejich dětem ve věku od 6 měsíců do 6 let, kteří nechtějí být sami doma a chtějí aktivně trávit čas se svými dětmi zábavnou formou v příjemném prostředí. MC je dostupné všem rodinám z Úpice a okolí. Děti jsou zde vítány, potkávají se s vrstevníky a vidí svoji matku v jiné roli než v domácnosti. Je nám dobře mezi lidmi, kteří plují na stejné vlně a předávají si vzájemně své zkušenosti, sdílejí své radosti a starosti a ukazují sami sobě, že být na mateřské dovolené neznamená „nemoc a karanténu“.

Mateřské centrum provozuje Oblastní charita ČK a je otevřeno tři dny v týdnu (pondělí, středa, pátek) dopoledne od 8:30 do 12:00 hodin. Náplní programu jsou říkadla, písničky, hra na Orfovy hudební nástroje, pohybové a výtvarné aktivity, tanečky. Velkou část tvoří volná hra dětí. Dětem se zde líbí. Přijďte se podívat.

Olga Ejemová

    Volná pracovní místa          pro DSJ a HAČ ZDE  

Koncert Pavla Šporcla pro Domov sv. Josefa

20. března 2018
divadlo Jaroměř

Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří přispěli do sbírky. Děkujeme také všem koledníkům za jejich službu. Výsledky naleznete zde

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930