Mateřské centrum Slůně

Víte, že Mateřské centrum Na Veselce je otevřeno třikrát v týdnu, v pondělí, středu a pátek dopoledne? Společný program pro děti začíná od 10 hodin, většinu času je však volná hra. Ve věku dvou let je dítě přímo unesené ostatními dětmi svého věku. I když s nimi nedokáže při hře spolupracovat, rádo si hraje vedle nich, pozoruje je a napodobuje. A díky tomu ho také začínají zajímat nové hračky a hry.                       

Pozorovat děti při hře je inspirativní a zábavné. Často totiž používají věci jiným způsobem, než bychom čekali. Nejsou prostě zatíženy tím, jak a co se má. Ale v posledních letech se zdá, že je tlak na děti už odmalička a čeká se od nich výkon i při hře (postav to takhle, takhle se to nedělá, teď se jde dělat toto apod.), a tím se může vytrácet radost ze hry. V mateřském centru mají děti možnost sledovat ostatní děti při hře, zkoumat nové hračky, vytvářet společně z modelíny, zpívat a bubnovat, tančit a skákat, klouzat se a jezdit na motorkách. Tím vším se posiluje a utváří jejich mozek, rozvíjí kreativita. Při komunikaci s kamarády se děti učí orientovat v sociálních vazbách, respektovat hranice druhých a rozvíjet empatii. Hra poskytuje prostor pro zkoušení a pro chyby. Skvělá věc je, že při chybování při hře v podstatě o nic nejde. Neexistuje žádný test s výsledky – to je správné a to není. Stručně řečeno, hra buduje odolnost.

No tak... Pojďme si hrát! 

Olga Ejemová

    Volná pracovní místa          pro DSJ a HAČ ZDE  

Koncert Pavla Šporcla pro Domov sv. Josefa

20. března 2018
divadlo Jaroměř

Srdečně děkujeme všem dárcům, kteří přispěli do sbírky. Děkujeme také všem koledníkům za jejich službu. Výsledky naleznete zde

Podpořte prosím DMS zprávou Domov sv. Josefa a Hospic Anežky České

DMS

Kalendář

   
«  
  »
PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930